Yhdistyksen kevätkokous 11.5.2019

Tervetuloa Lappeenrannan Seudun Eläinsuojeluyhdistys ry:n sääntömääräiseen kevätkokoukseen! 

Aika: lauantai 11.5.2019 klo 13.00

Paikka: ProAgria Etelä-Suomi ry:n kokoustila (3.krs), Viljelytalo, Pormestarinkatu 6 B, 53100 Lappeenranta

Kokouksessa käsitellään seuraavat kevätkokouksen asiat:

1. Kokouksen avaus

2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa

3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys

5. Esitetään tilinpäätös, toimintakertomus ja toiminnantarkastajien lausunto

6. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille

7. Yhdistyksen nimenmuutos

8. Yhdistyksen muut sääntömuutokset

9. 1-3 lisäjäsenen valitseminen hallitukseen

10. Yhdistyksen taloustilanne ja varainhankinta

11. Muut asiat

Tilinpäätös, toimintakertomus ja toiminnantarkastuskertomus ovat ennakkoon nähtävillä tilitoimistollamme Lappeenrannan keskustassa. Mikäli haluat tutustua näihin, sovithan ajasta jäsensihteerimme kanssa sähköpostitse lsey. Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Kokoukseen voivat osallistua kaikki yhdistyksen jäsenet. Lämpimästi tervetuloa!

---

Kevätkokouksessa pyritään valitsemaan 1-3 lisäjäsentä hallitukseen. Mikäli olet kiinnostunut hallituksen jäsenyydestä, kirjoitathan vapaamuotoisen esittelyn itsestäsi, ja lähetät sen osoitteeseen Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Voit halutessasi liittää mukaan kuvan itsestäsi. Voit myös kertoa mitkä ovat tärkeimmät 1-5 asiaa, joita haluat hallituksessa toimiessasi edistää. Jäsenehdokkaiden esittelyt julkaistaan kotisivuilla. Voit ilmoittautua ehdolle myös paikan päällä kevätkokouksen alkaessa.

---

Julkaistu 26.4.2019.