LSEY r.y.:n sääntömääräinen syyskokous 25.11.2017

Lappeenrannan Seudun Eläinsuojeluyhdistys r.y:n sääntömääräinen syyskokous järjestetään 25.11.2017 klo 15.00.

Paikka: Lappeenrannan Rakennusmestarit ja -insinöörit AMK ry kerhotila Fennia-talossa, Raatimiehenkatu 20, 53100 Lappeenranta

Käsiteltävät asiat

1.Kokouksen avaus
2.Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa
3.Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
4.Hyväksytään kokouksen työjärjestys
5.Vahvistetaan toimintasuunnitelma, jäsenmaksujen ja muiden syyskokouksessa käsiteltävien maksujen suuruudet, sekä tulo­ ja menoarvio vuodelle 2018
6.Valitaan hallituksen puheenjohtaja ja muut hallituksen jäsenet
7.Valitaan yksi tai kaksi toiminnantarkastajaa ja heille varatoiminnantarkastajat
8.Hallituksen kokouspalkkioiden, kilometri- ja kulukorvausten maksamisesta päättäminen
9.Pesän remonteista ja tulevaisuudesta päättäminen
10.Eläintarvikkeiden myynnin ym. liiketoiminnan aloittaminen ja alv-velvolliseksi hakeutuminen 1.1.2018 alkaen
11.Kokouksen päättäminen

Hallitusehdokkaisiin voi tutustua nettisivuillamme Ajankohtaista-osiossa otsikolla "Hallituksen ehdokasesittely syksy 2017. Kokous on avoin kaikille Lappeenrannan Seudun Eläinsuojeluyhdistyksen jäsenille. Kutsumme kaikki jäsenemme tutustumaan yhdistyksen toimintaan ja ideoimaan yhdistyksen toimintaa sekä seuraavaa toimintavuotta 2018 yhdessä! Mikäli haluat liittyä jäseneksi, voit tehdä sen nettisivuillamme http://lappeenranta.sey.fi/toiminta/liity-jaseneksi.

Syyskokouksen jälkeen jatkamme pikkujoulujen merkeissä klo 18-04. Paikkana on Lappeenrannan Rakennusmestarit ja -insinöörit AMK ry:n kerhotila Lappeenrannan keskustassa osoitteessa Raatimiehenkatu 20. Vietämme tiloissa iltapäivällä yhdistyksen sääntömääräistä syyskokousta, joten jos vain olet yhdistyksemme jäsen, niin saavu ihmeessä paikalle jo klo 15. Pikkujouluihin olet lämpimästi tervetullut, vaikka et vielä jäsenemme olisikaan. Luvassa muun muassa kitaransoittoa, singstaria, saunomista ja iloista illanviettoa. Halutessasi ota oma pyyhe mukaan! Tarjoilujen määrän arvioimiseksi toivomme ilmoittautumisia etukäteen sähköpostitse Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Kaikki tarjoilut ovat vegaanisia, osa myös gluteenittomia.

Kutsu on julkaistu 7.11.2017, päivitetty 11.11.2017