Hallitukseen valitut kevätkokouksessa 2017

Lappeenrannan Seudun Eläinsuojeluyhdistyksen kevätkokouksessa 6.5.2017 valitut hallituksen jäsenet jatkavat nykyisen hallituskauden loppuun. Uusi hallitus valitaan syyskokouksessa 25.11.2017. Vuosikokouksessa keväällä 2016 valituista hallituksen jäsenistä jatkavat puheenjohtaja Katri Irvankoski, jäsensihteeri Saara Joronen, tiedottaja Janina Pohju sekä varapuheenjohtaja Suvi Rautsiala. Kevätkokouksessa valittiin kaksi uutta varsinasta jäsentä: Satu Huurtomaa sekä Jasmin Muukka ja kaksi uutta varajäsentä: 1. varajäsen Riina Hallikainen ja 2. varajäsen Miia Mänttäri. Onnea uusille hallituslaisille!

Hallituksen puheenjohtaja, varsinaiset jäsenet, varajäsenet sekä muut toimihenkilöt ovat yhdistyksen toimintasääntöjen 3 §:ssä tarkoitettuja yhdistyksen varsinaisia henkilöjäseniä.

Uusiin ehdokkaisiin voit tutustua ehdokkaiden esittelyssä.